«Запоріжжю потрібні рішучі екологічні ініціативи», - депутат міськради про надання Парку Перемоги статусу пам’ятки

Запоріжжя є великим промисловим центром України, але водночас – одним з найбільш забруднених міст Європи. Вочевидь, нам потрібні рішучі екологічні ініціативи, які б сприяли покращенню життя запоріжців.

Таку думку висловив депутат Запорізької міської ради від ВО «Батьківщина» Олександр Вєдєнєєв, коментуючи виданню «Факти Запоріжжя» ініціативу про надання міському Парку Перемоги статусу пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.

«Будь-яка ініціатива стосовно покращення екологічної ситуації у місті – апріорі хороша ідея. Збереження дефіцитної для Запоріжжя паркової зони – це важливо. Тим більше, що у місті спостерігається тенденція перетворювати зелені території на «бозна що», - зазначив депутат.

Олександр Вєдєнєєв, водночас, наголосив на необхідності ретельного вивчення питання та допустимих подальших заходів щодо його реалізації.

«Однак, для реалізації ініціативи необхідно попередньо детально вивчити питання. Головне, щоб надання такого статусу не вплинуло у майбутньому на можливість його реконструкції та благоустрою. На жаль, ми маємо приклади, коли за добрих намірів зелені території перетворювались на захаращені звалища, а місцева влада лише розводила руками та, апелюючи до закону, нічого не могла вдіяти», - додав пан Олександр.

Нагадаємо, клопотання щодо надання найбільшому у Запоріжжі Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення було ініційоване екоактивістами Громадської організації «Справжні дії», яку очолює Валерія Салтан.

На думку авторів клопотання, новий статус забезпечить територіям Парку Перемоги недоторканність від забудови та спилу дерев, який, наразі, безконтрольно проводиться по всьому місту. До речі, за 20 років у Запоріжжі не було створено жодного нового парку чи зеленої зони.

Пропозиція знайшла підтримку серед містян, екологів, депутатів міської ради. Також клопотання схвалила Запорізька облдержадміністрація.

На підтримку ініціативи у суботу, 6 квітня, о 10:00, у Парку Перемоги відбудеться екологічна акція «Зелене місто Z», до якої організатори запрошують долучитися усіх небайдужих.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі