Запоріжжю потрібна програма осучаснення парків, – депутат міськради Геннадій Наумов про збереження Парку Перемоги

Для задимленого промисловими викидами Запоріжжя збереження та осучаснення існуючих зелених зон є надзвичайно актуальним питанням. Такої думки дотримуються не лише екологи та мешканці міста. Ініціативу збереження та розвинення парків підтримують місцеві депутати.

Мешканці Запоріжжя потребують якнайбільше зелених зон та парків, недоторканність яких цілком залежить від місцевої влади. Таку позицію в коментарі виданню «Факти Запоріжжя» висловив депутат Запорізької міської ради Геннадій Наумов.

«Я категорично проти зменшення кількості зелених територій у Запоріжжі. Необхідно визначити всі парки та ввести мораторій на передачу цих земель в оренду або продаж», - прокоментував критичну ситуацію із парковими зонами у місті Геннадій Наумов.

Крім того, депутат запропонував власну альтернативу для подальшого розвитку таких зон, а також можливі шляхи її фінансування:

«Вважаю доцільним прийняття місцевою владою програм осучаснення існуючих місцевих паркових зон. А після ухвалення такої програми, було б логічно розвивати запорізькі парки за гроші грантових програм або ж, за умови регулярного виділення коштів, із міського бюджету.  Але якщо така програма буде ухвалена та затверджені шляхи її фінансування, то статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення для Парку Перемоги може ускладнити процес його розвитку», - розповів депутат міської ради.

Як повідомлялося раніше, з клопотанням до місцевої влади про надання Парку Перемоги у Запоріжжі нового статусу висунули екоактивісти Громадської організації «Справжні дії». Голова організації Валерія Салтан наголосила, що за останні 20 років у місті не розвинуто жодного парку, натомість кількість зелених насаджень швидко скорочується через вирубку і спил.

На думку активістів, новий статус дозволить зберегти лісові насадження в центрі Запоріжжя від вирубки під забудову, поліпшити догляд за парком і, головне, зберегти улюблене запорожцями місце відпочинку в природному вигляді.

Зазначимо, що у суботу, 6 квітня о 10:00, у Парку Перемоги відбудеться екологічна акція «Зелене місто Z». Організатором акції виступає ГО «Справжні дії». Запоріжців закликають долучатися до заходу та привести парк до ладу, а також власноруч висадити дерева.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі