Запоріжці звернуться до Уряду із вимогою заборонити пластикові пакети: триває збір підписів під е-петицією

Оскільки проблему використання поліетиленових пакетів на місцевому рівні врегулювати не вдалося, запорізькі екоактивісти прагнуть звернутися за вирішенням зазначеного вкрай актуального питання до Кабінету міністрів України.

Петицію до Уряду щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 березня.

Як повідомила голова ГО «Справжні дії», автор та ініціатор Петиції Валерія Салтан, рішення повторно розмістити текст звернення до Уряду та розпочати з нуля збір підписів було ухвалене після отримання негативних відповідей від місцевих органів влади. Запорізька обласна та міська ради повідомили, що вирішення питання з поліетиленовими пакетами лежить поза межами їхньої компетенції.

В петиції зазначається, що, враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів. Тож авторка звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

«Вважаю за доцільне наслідувати приклад деяких європейських країн, та внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу», - наголошує у зверненні Валерія Салтан.

Ознайомитися із текстом Петиції та підтримати звернення можна за посиланням.

Нагадаємо, попередньо зазначену петицію вже підтримали понад дві тисячі жителів Запорізької області. Такої кількості голосів було достатньо для розгляду місцевими органами влади. Для того ж, щоб звернення розглянув Кабінет міністрів України, петиція повинна набрати не менше 25 тисяч голосів на свою підтримку протягом трьох місяців.

«Питання обмеження використання пластику через його шкідливість для довкілля та здоров’я людей – гостре та актуальне, воно хвилює не лише запоріжців, але й, переконана, мешканців інших регіонів України. Ми пересвідчилися у цьому, адже ініціатива викликала значний суспільний резонанс на Запоріжжі, жвава дискусія навколо неї розгорнулася у соціальних мережах, до обговорення долучаються екологи та експерти. Ідею заборони використання поліетиленових пакетів вже підтримали ряд депутатів місцевих рад та народні депутати. Сподіваємося, що петиція знайде підтримку у громадян та можновладців, і незабаром проблему буде вирішено на загальнодержавному рівні», - зауважила голова ГО «Справжні дії».    

Збір підписів під Петицією про заборону використання поліетиленових пакетів розпочато, він триватиме до середини червня. В разі, якщо звернення набере у визначені законом терміни необхідну кількість голосів на свою підтримку, воно буде спрямоване на розгляд Урядом.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі