Запоріжці зможуть обміняти свої «пакети з пакетами» на екоторби: 25 травня у місті оголошено День без поліетилену

У суботу, 25 травня, в Запоріжжі відбудеться акція «Зелене місто Z»: День без поліетилену».

Мета акції – привернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які в усьому світі визнані шкідливими й небезпечним для людей і довкілля.

Ініціатором акції виступила Громадська організація «Справжні дії», очільниця якої Валерія Салтан розповіла про деталі акції.

В рамках кампанії щодо заборони надмірного використання пластикових пакетів, ГО «Справжні дії» запустила у соціальних мережах челендж #стоппакет. Запоріжцям пропонується сфотографувати свої «пакети з пакетами», які є у переважної більшості господинь, та викласти фото на сторінці Громадської організації у Facebook з відповідним хештегом #стоппакет.

Фінал акції відбудеться 25 травня. На майданчику ТРЦ City Mall, біля гіпермаркету «Ашан» (по вул. Запорізька 1б, вздовж Набережної магістралі) працюватиме агітаційний намет ГО «Справжні дії». Містяни, які підтримали акцію у соціальних мережах, зможуть обміняти у волонтерів ГО свої пакети з пакетами на стильні торби, виготовлені з екологічних матеріалів. Акція триватиме з 10 до 12 години.

Зібрані у ході заходу пакети будуть вивезені та передані на одне з запорізьких підприємств для вторинної переробки.  

«В середньому, кожна людина використовує не менше 500 поліетиленових пакетів на рік, а тривалість використання одного такого пакету – близько 30 хвилин. Грубо кажучи – зайшов у маркет, купив продукти, приніс додому і викинув, або, як це часто трапляється, поклав у шухляду до повторного використання.

Відмова від пластику – світова тенденція. Чим Запоріжжя гірше від Європи чи, наприклад, Львова та Києва, де використання пакетів вже частково  обмежене? Нічим. Переконана, що, значна кількість запоріжців готові відмовитися від пластику на користь довкілля. Щоб заохотити земляків робити це активніше, ми вирішили провести «День без поліетилену»», - зазначає Валерія Салтан.

Громадська організація також звернулася до торгівельних мереж Запоріжжя із пропозицією підтримати акцію «Зелене місто Z: день без поліетилену» та бодай на день обмежити використання у комерційних цілях пластикових пакетів. Зокрема, йдеться про гіпермаркети «Ашан», «Метро», «Епіцентр», «Нова лінія» та магазини мереж «АТБ», «Сільпо», «Апельмон», «Брусничка», «Варус», «Економ плюс», «Єва».

За словами очільниці ГО, на пропозицію долучитися до Дня без поліетилену на сьогодні відгукнулися лише «Ашан» та «Єва». Але активісти сподіваються, що власники та менеджмент інших магазинів також підтримають акцію у будь-якому прийнятному для них форматі, адже турбота про довкілля – ознака свідомого бізнесу та загальноєвропейська практика.

Нагадаємо, активісти організації також зареєстрували електронну петицію до Кабінету міністрів про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів. Наразі на підтримку звернення триває збір підписів.  Акція «Зелене місто Z: День без поліетилену» стала продовженням цієї ініціативи.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі