Запоріжці підтримали е-петицію про збереження зелених насаджень у місті

Електронну петицію до міської влади Запоріжжя із вимогою встановити мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних, станом на 12 березня 2019 року підтримали 1000 запоріжців. Це означає, що звернення набрало необхідну кількість голосів у визначений законодавцем термін та буде надіслане на розгляд Запорізької міської ради.

Електронну петицію було розміщено на офіційному веб-сайті Громадської організації «Справжні дії» 14 січня, збір підписів тривав майже два місяці. Ініціатором та автором звернення є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

У зверненні зазначається: попри те, що процедура обрізки зелених насаджень детально визначена у «Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України», у Запорізькому регіоні реєструються численні випадки порушення технології обрізання. В Запоріжжі та деяких інших містах області склалася проблемна ситуація із безконтрольною обрізкою дерев, яка спричиняє винищення та псування зелених насаджень.

«Обрізку зелених насаджень проводять не спеціалізовані установи, а будь-які особи, установи, організації, які грубо та системно порушують зазначені Правила, обрізка проводиться в будь-яку пору року, замість обрізки дерев проводять видалення дерев що призводить до винищення та псування зелених насаджень, а як наслідок до збитків державному та місцевому бюджету та бюджету територіальних громад.

У зв’язку з цим пропоную встановити мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних на території м. Запоріжжя та населених пунктів Запорізької області протягом двох років», - зазначає авторка звернення.

Ідею введення на Запоріжжі мораторію на омолоджувальне обрізання дерев підтримав директор профільного Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Віталій Гордієнко. У коментарях журналістам він наголосив, що  для збереження дерев та кущів необхідно також заборонити неспеціалізованим підприємствам без спецтехніки та кваліфікованих працівників утримувати зелені насадження. 

«Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації підтримує ініціативу Київської міської ради щодо встановлення мораторію на омолоджувальне обрізання дерев. Разом з цим, необхідно встановити заборону на проведення будь-яких заходів щодо утримання зелених насаджень неспеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, в яких відсутня спеціальна  техніка та механізми, а також спеціалісти відповідної кваліфікації», -  зазначив директор Департаменту.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Київська міськрада терміном на два роки встановила мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних. Таке рішення було ухвалене для врегулювання неефективної та безконтрольної омолоджувальної обрізки або кронування дерев, неякісне здійснення якого може призвести до знищення 50-100% листової крони дерева та його гниття. При цьому, мораторій не накладається на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев. Також обмеження не поширюється на санітарне і формувальне обрізання дерев та видалення омели з крон. 

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі