Заборона використання пластикових пакетів: Запорізькі можновладці розводять руками – не наша компетенція

Посадовці органів місцевої влади Запорізької області, на розгляд яких було спрямовано Петицію про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів, повідомили, що вирішення зазначеного питання лежить поза межами їхньої компетенції.

Позиція Запорізької обласної та міської рад викладена у офіційних відповідях, які надійшли на адресу ініціатора подання – Громадської організації «Справжні дії».

Так, в офіційному листі за підписом першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова зазначається, що вирішення порушених у зверненні питань не відноситься до повноважень та компетенції облради.

Водночас Єгор Семенков погодився, що порушена ГО «Справжні дії» проблема використання пластикових пакетів вкрай актуальна, але наголосив, що вирішувати її потрібно на державному рівні.

«Порушене у петиції питання на сьогодні є дуже актуальним та важливим, адже поліетиленові пакети становлять до 10% всього побутового сміття і не розкладаються сотнями років. Ця проблема є загальнодержавною, оскільки її вирішення полягає не лише в площині введення заборони на використання поліетиленових пакетів, а й у створенні повноцінної галузі переробки та утилізації твердих побутових відходів», - зазначається у відповіді першого заступника голови  Запорізької обласної ради.

Аналогічну відповідь, посилаючись на норми законодавства, надіслав начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Владислав Ніколаєв. Посадовець зазначив, що Виконавчий комітет розглянув лист щодо необхідності розгляду Петиції, але законні підстави для розгляду звернення міськради на теперішній час відсутні.

Нагадаємо, повна назва звернення – «Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів».

Її було розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 січня 2019 року. Автором та ініціатором звернення є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

15 лютого 2019 року петицію, яку підтримали понад 2100 запоріжців, було спрямовано для подальшого розгляду депутатів міської та обласної рад.

Жвава дискусія щодо ініціативи розгорнулася у соціальних мережах, до обговорення долучаються екологи та експерти.

Про підтримку ініціативи також заявили ряд депутатів місцевих рад,  а також народний депутат Ігор Артюшенко.

Також 28 січня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

Громадська організація «Справжні дії» та її голова Валерія Салтан вдячні всім жителям Запоріжжя, які підтримали петицію на сайті об’єднання, в соціальних мережах, ЗМІ та приватних розмовах. Це надважливо, що екологічна культура наших земляків зростає, і багато запоріжців самі відмовляються від використання пластику на користь чистого довкілля. 

Окрема подяка засобам масової інформації, які висвітлюють зазначену проблему та виступили інформаційними партнерами ініціативи Організації.

Також вдячні тим небайдужим посадовцям та депутатам, які усвідомлюють важливість обмеження використання пластику і, нехай не як представники влади, але як громадяни сприяють покращенню екологічної ситуації на Запоріжжі.

Ми не зупиняємося, а шукаємо інших шляхів для вирішення масштабної, актуальної та надважливої проблеми забруднення. Сподіваємося, що можновладці державного рівня усвідомлюють цю необхідність і питання про заборону використання поліетиленових пакетів буде вирішене парламентом найближчим часом.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі