«Це дієва екологічна практика», - депутат міськради Андрій Согорін про заборону пластикових пакетів у Запоріжжі

Запоріжжя, як промислове серце України, щороку посідає топові позиції серед найзабрудненіших міст Європи. До цього ж, місто зіткнулося ще з однією актуальною проблемою: масове та безконтрольне використання пластикових виробів, зокрема поліетиленових пакетів. 800-тисячне населення міста поступово потопає у тоннах поліетиленового забруднювача.

Нещодавно було створено петицію про заборону використання поліетиленових пакетів, яку активно підтримали мешканці міста. Наразі вона передана на розгляд запорізьких депутатів.

У коментарях виданню «Факти Запоріжжя» депутат Запорізької міської ради Андрій Согорін зазначив, що петиція абсолютно доцільна й корисна для суспільства, а у європейських країнах вже давно застосовується така практика й доволі успішно.

«Я повністю підтримує ініціативу щодо заборони поліетиленових пакетів. Для Європи це дієва екологічна практика. У разі позитивного рішення з боку депутатів міськради, ми готові виступити на підтримку цього починання», - повідомив депутат.

Нагадаємо, «Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів» була опублікована на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 січня 2019 року. 

 Автором та ініціатором є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

 

У зверненні пропонується внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

На сьогодні в Україні відносини у сфері роздрібної торгівлі регулюються двома нормативними актами:

1)      наказом Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2)    наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Проте в жодному із зазначених нормативних актів питання поводження з поліетиленовими (пластиковими) пакетами під час роздрібної торгівлі фактично не врегульоване.

Е-звернення у зазначені законом терміни набрало необхідну для розгляду органами  місцевого самоврядування кількість голосів: аби петицію розглянули депутати необхідно на її підтримку зібрати не менше 750 та 2000 голосів, відповідно. Загалом звернення  підтримали 2101 людина.  Петицію передано на розгляд депутатів обласної та міської рад.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі