Питання зі сміттям та надмірним використанням пластикових пакетів треба врегулювати на державному рівні, - депутат Запорізької міськради

Проблему надмірного використання торговими підприємствами, а разом з тим і населенням поліетиленових пакетів необхідно вирішувати у національних масштабах. Реалізація ініціативи щодо заборони їх використання можлива лише за умови комплексного вирішення «сміттєвого питання».

Свою позицію щодо петиції про заборону на продаж і використання торговими мережами і громадянами поліетиленових пакетів у коментарях виданню "Факти Запоріжжя" висловила голова фракції «Самопоміч» у Запорізькій міській раді Дарія Трюхан.

«Щодо заборони на продаж і використання торговими мережами і громадянами поліетиленових пакетів, вважаю, що реалізація даної ініціативи можлива тільки після проведення комплексної підготовчої роботи, причому, в масштабах всієї держави Україна, а не окремо взятого населеного пункту чи регіону. Для цього необхідно вирішити питання роздільного збору та утилізації ТПВ, включаючи створення нових полігонів та ефективну сміттєпереробку, забезпечити в достатній кількості виробництво доступних екологічно безпечних пакетів і тари.

Прийняття заборони на продаж і використання поліетиленових пакетів потребує додаткових витрат та контролю дотримання нововведення. Без належних ресурсів – це просто паралізує торгівлю. Іншими словами, це означає ухвалити закон, який не працюватиме», - повідомила депутат.

Водночас, Дарія Трухан зазначила, що несприятливе екологічне становище в Запоріжжі – одна з найактуальніших проблем для міста й країни в цілому, і надмірне використання пластикових пакетів – лише частина проблеми.

«В силах громади і місцевої влади істотно поліпшити екологічну ситуацію в місті шляхом реалізації цілого ряду місцевих ініціатив та програм. Одночасно з цим, питання про заборону використання поліетиленових пакетів треба розглядати на вищому законодавчому рівні, системного опрацювати та розв’язати найближчим часом. Україна потопає сьогодні в смітті, і це абсолютно не відповідає нашим євроінтеграційним прагненням», - резюмувала голова фракції.

Зазначимо, проблему використання поліетиленових пакетів на місцевому рівні врегулювати не вдалося, тож запорізькі екоактивісти прагнуть звернутися за вирішенням зазначеного вкрай актуального питання до Кабінету міністрів України. 

 Петицію до Уряду щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 березня.

В петиції зазначається: враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів. Тож авторка звернення, голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

У зверненні також пропонується наслідувати приклад деяких європейських країн, та внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.

Ознайомитися із текстом Петиції та підтримати звернення можна за посиланням.

 Нагадаємо, попередньо зазначену петицію вже підтримали понад дві тисячі жителів Запорізької області. Такої кількості голосів було достатньо для розгляду місцевими органами влади. Для того ж, щоб звернення розглянув Кабінет міністрів України, петиція повинна набрати не менше 25 тисяч голосів на свою підтримку протягом трьох місяців.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі