Під тиском громадськості: ДТЕК виділить Ботіївській ОТГ гроші на ремонт доріг, зруйнованих вантажівками підприємства

Влітку 2018 року жителі сіл Ботієво, Строганівка, Бабанівка та Приморський посад Приазовського району Запорізької області звернулися до Громадської організації «Справжні дії» по допомогу. Багатотонні вантажівки ДТЕК, які їздили сільськими дорогами до будівельного майданчику Приморської ВЕС, вщент зруйнували дороги, а також спричинили руйнування деяких розташованих вздовж цих доріг будинків місцевих жителів.

Мешканці Ботіївської ОТГ намагалися самотужки добитися, щоб ДТЕК відремонтувала зруйновані її вантажівками дороги та виконала інші взяті на себе зобов’язання щодо інвестицій в інфраструктуру сіл, для яких будівництво Приморської ВЕС обернулося значними проблеми.  Проте керівництво підприємства-забудовника не чуло людей.

До вирішення проблем громади долучилася ГО «Справжні дії». Керівництво організації неодноразово зверталося до топ-менеджерів ДТЕК та Запорізької облдержадміністрації із вимогами компенсувати постраждалим селянам збитки, спричинені діяльністю підприємства, та забезпечити ремонт зруйнованих доріг та будинків. Але назустріч людям забудовник частково пішов тільки після того, як «Справжні дії» подали на ДТЕК позов до суду і ситуація набула значного суспільного резонансу у ЗМІ.

Зрештою, за участі голови Запорізької області Костянтина Бриля, представників ДТЕК та громадськості відбулося кілька зустрічей, за результатами яких був укладений Меморандум про соціальне партнерство. Документ закріплював обопільні зобов’язання між інвестором та обласною владою.   

Нещодавно компанія «ДТЕК» повідомила, що у 2019 році виділить Ботіївській громаді, на території якої будує та експлуатує вітрові електростанції, 4 млн грн на ремонт доріг місцевого значення. За ці кошти будуть відремонтовані кілька вулиць в селі. Ще 1 млн грн буде виділено на реалізацію соціальних ініціатив.

У ДТЕК наголошують, що для отримання коштів громаді необхідно оновити Стратегії розвитку Ботіївської ОТГ щодо планів ремонту доріг, а також сформувати робочу групу, яка буде займатися реалізацією і контролювати виконання робіт за проектами. Водночас, на території Ботіївської ОТГ ДТЕК цього року розпочинає будівництво ще одного крупного об’єкта – другої черги Приморської ВЕС.

Тож ГО «Справжні дії» й надалі стежитиме за ситуацією у Ботіївській ОТГ, а також за дотриманням ДТЕК своїх зобов’язань перед громадою.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі