Петицію про заборону пластикових пакетів передано на розгляд запорізьких депутатів

Петиція про заборону поліетиленових пакетів, яку створили та підтримали жителі Запоріжжя, спрямована на розгляд Запорізького міського голови Володимира Буряка та голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака.

Е-звернення у зазначені законом строки набрало необхідну для розгляду органами  місцевого самоврядування кількість голосів: аби петицію розглянули депутати? необхідно на її підтримку зібрати не менше 750 та 2000 голосів, відповідно. Загалом звернення  підтримали 2101 людина. Тож, 15 лютого 2019 року петицію було спрямовано для подальшого розгляду депутатів міської та обласної рад.

Згідно зі ст.23-1 Закону України «Про звернення громадян», інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті установи, якій вона була адресована. Розгляд здійснюється не пізніш ніж через 3 робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через 2 робочі дні після отримання такої петиції.

Нагадаємо, повна назва звернення – «Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів».

Її було розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 січня 2019 року. Автором та ініціатором звернення є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

У зверненні Валерія Салтан вказує на надзвичайну актуальність проблеми та пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

На сьогодні в Україні відносини у сфері роздрібної торгівлі регулюються двома нормативними актами:

1) наказом Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2) наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Проте в жодному із зазначених нормативних актів питання поводження з поліетиленовими (пластиковими) пакетами під час роздрібної торгівлі фактично не врегульоване, зазначається у зверненні.

Жвава дискусія щодо ініціативи розгорнулася у соціальних мережах, до обговорення долучаються екологи та експерти.

Також 28 січня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

На думку авторів, ухвалення законопроекту наблизить вітчизняне законодавство до законодавства Європейського Союзу, значно знизить обсяги відходів з поліетилену, тим самим сприятиме поліпшенню стану навколишнього природного середовища та здоров’я населення.

Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластиковиv пакетам в країні. Замість них можна використовувати текстильні сумки та мішечки, паперові пакети, або пакети з крохмалю, які використовуються в країнах ЄС, які ввели заборону на пластикові пакети.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі