Петицію до Уряду про заборону пластикових пакетів, ініційовану запоріжцями, підтримали вже майже 15 тисяч українців: збір підписів триває

Петицію до Уряду щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, було розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 березня. Станом на 6 травня е-звернення підтримали 14 968 українців.

 

Як повідомила голова ГО «Справжні дії», автор та ініціатор Петиції Валерія Салтан, рішення повторно розмістити текст звернення до Уряду та розпочати повторний збір підписів було ухвалене після отримання негативних відповідей від місцевих органів влади. Запорізька обласна та міська ради повідомили, що вирішення питання з поліетиленовими пакетами лежить поза межами їхньої компетенції.

В петиції зазначається, що, враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів. Тож авторка звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

Валерія Салтан пропонує наслідувати приклад деяких європейських країн, та внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.

Ознайомитися із текстом Петиції та підтримати звернення можна за посиланням.

Нагадаємо, попередньо зазначену петицію вже підтримали понад дві тисячі жителів Запорізької області. Такої кількості голосів було достатньо для розгляду місцевими органами влади. Для того ж, щоб звернення розглянув Кабінет міністрів України, петиція повинна набрати не менше 25 тисяч голосів на свою підтримку протягом трьох місяців. Голосування триватиме до середини червня.

Нещодавно в Запоріжжі стартував екологічний челендж #СтопПакет, покликаний привернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які засмічують довкілля та шкодять йому.

Суть челенджу полягає в тому, щоби мешканці Запоріжжя, у яких зберігається пакет з пакетами (а такі є у переважної більшості господинь), зробили з ним креативні фото та поділилися ними на сторінці ГО «Справжні дії» у соціальних мережах Facebook чи Інстаграм.

Умови участі у акції:

Теж маєш пакет з пакетами?

  • Сфотографуйся з ним;
  • Розмісти фото під публікацією ГО на Facebook;
  • Відміть ГО «Справжні дії»
  • Вкажи хештег #cтоппакет

В день акції  «День без поліетилену»  25 травня на авторів найкреативніших фото чекатимуть приємні подарунки від організаторів.

Час та місце отримання подарунків для учасників, наразі, залишаються в таємниці. Організатори обіцяють повідомити про це напередодні Дня без поліетилену – 25 травня.

Стежте за новинами.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі