Петиція щодо включення деяких територій острову Хортиця набрала 1000 підписів!

Сьогодні у час передвиборчої боротьби підіймаються маса проблем містян. Усі ці проблеми, або обіцяють вирішити, або вирішують частково. У зв'язку з чим, нашу активну роботу щодо присвоєння острову статусу національного парку прирівнюють до подібної "передвиборчої роботи".

Історія з Хортицею почалась два роки тому, коли ми усвідомили, що острів не розвивається. Ми звертались до міської ради, ми звертались до обласної адміністрації - жодної реакції. Проте ми не склали руки. Чинний статус "національний заповідник" не відносить заповідник до природоохоронного об'єкта. Фактично острів, разом з усіма об'єктами є музеєм. Як наслідок, цей статус обмежує можливості розвитку острова, а також обмежує права людей, які там мешкають.

Ми почали шукати вихід з даної ситуації. І з'ясували, що в Україні широко розвинена мережа національних парків. Парки активно розвиваються, залучають інвестиції, туристів, приносять прибуток до місцевого бюджету. Виникло питання: чому, Хортиця і досі не має подібного статусу. Як з'ясувалось, створення національного парку "з нуля" затратний та довгий процес. Більш ефективним є приєднання до існуючого парку.

Найближчим географічно та за природними характеристиками є НПП "Великий луг". Територія парку та Хортиця складає єдиний Дніпровський екологічний коридор. Аби зрозуміти, чи не нашкодить такий крок екосистемі острову та парку, було замовлене наукове обґрунтування. Екологи підтвердили, що данні території є спорідненими і їх об'єднання в рамках єдиного природоохоронного об'єкту є логічним.

Наукове обґрунтування та клопотання щодо включення заказника "Дніпровські пороги" до складу НПП "Великий луг" були передані до Міністерства захисту довкілля. Через місяць ми отримали схвальну відповідь.

Петиція, опублікована на сайті ГО "Справжні дії" зібрала тисячу підписів. На сьогодні петиція направлена на розгляд до Запорізької міської ради. Ідея, яка першого разу здавалась нездійсненна, починає реалізовуватись.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі