Парк Перемоги в Запоріжжі збережуть від забудови: ОДА підтримала клопотання екоактивістів

Запорізька облдержадміністрація схвалила клопотання Громадської організації «Справжні дії» про надання найбільшому у Запоріжжі Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Про це йдеться в офіційній відповіді голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

Посадовці підтримали тезу про те, що створення нової території природно-заповідного фонду у Запоріжжі дозволить зберегти лісові насадження від вирубки під забудову, забезпечить збереження місць відпочинку запоріжців у природному стані та дозволить покращити догляд за лісовими насадженнями.

 

«Враховуючи, що оголошення зазначеної території надасть можливість зберегти лісові насадження, які розташовані в водоохоронній зоні річок Суха Московка та Дніпро від вирубки під забудову, забезпечить збереження місць відпочинку мешканців м. Запоріжжя у природному стані, покращить догляд за лісовими насадженнями, керуючись вимогами статті 51 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», обласна державна адміністрація погоджує створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Перемоги» на території кварталів 7, 8 Олександрівського лісництва державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство», орієнтовною площею 54 га», - йдеться у відповіді ОДА.

Раніше ініціативу щодо нового статусу для міського парку схвалили ряд депутатів Запорізької міської ради, проте, відзначили, що для реалізації ідеї потрібні кошти, яких наразі у бюджеті міста немає.  

Своєчасним та правильним вважає надання Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки й  начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк.

Нагадаємо, із клопотанням про надання статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення запорізькому Парку Перемоги виступили активісти Громадської організації «Справжні дії».

«Метою ініціативи є збереження лісових насаджень для комфортного відпочинку мешканців Запоріжжя, захист місцевості від забудови, а також покращення умов догляду за соціальним об'єктом», - розповіла голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

На думку ініціаторів клопотання, набуття парком нового статусу також сприятиме його благоустрою, осучасненню та розвитку. Експерти у галузі екології, які тісно співпрацюють із ГО, ретельно вивчили проблеми парку та розробили алгоритм вирішення цього питання.

Парк Перемоги – найбільший парк міста, який був створений у 1979 році. Він розташований у центрі Запоріжжя та займає територію понад 50 га. На сьогодні парк – одне з найулюбленіших місць відпочинку містян. Проте, його стан  викликає багато питань – на території є занедбані та засмічені ділянки, в неналежному стані пішохідні доріжки й тротуари, замало цікавих та зручних майданчиків для відпочинку дітей та дорослих. У проблемному стані знаходиться річка Суха Московка.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі