Не всі запорізькі супермаркети готові відмовитися від поліетилену на користь довкілля

В рамках акції «Зелене місто Z: День без поліетилену», яка відбудеться в Запоріжжі 25 травня, Громадська організація «Справжні дії» звернулася до торгівельних мереж із пропозицією підтримати захід та бодай на один день обмежити використання у комерційних цілях пластикових пакетів.

Маркети у будь-якому зручному для них форматі можуть долучитися до ініціативи – обмеживши використання поліетилену при здійсненні продажів, пропонуючи власну альтернативу пластиковим пакетам покупцям, через підтримку інформаційної кампанії чи в інший спосіб.

Відповідне звернення наприкінці квітня було надіслане гіпермаркетам «City Mall», «Ашан», «Метро», «Епіцентр», «Нова лінія» та магазинам мереж «АТБ», «Сільпо», «Апельмон», «Брусничка», «Варус», «Економ плюс», «Єва».

Як повідомили ініціатори, на сьогодні акцію «День без поліетилену» готові підтримати чотири з зазначених торгівельних мереж.

Директор ТРК «Сity Mall» Вардуі Батракова розповіла, що політика очолюваного нею Центру спрямована на сприяння у будь-яких корисних для містян соціальних ініціативах, зокрема екологічних. Тож, «Сity Mall» готовий стати партнером акції, надати майданчик для проведення фіналу акції і допомогти із вирішенням організаційних питань.

Мережа «АТБ-маркет» також повідомила, що готова долучитися до акції «Зелене місто Z: День без поліетилену». У магазинах мережі 25 травня кожному покупцю при здійсненні покупок буде надано вибір – придбати поліетеленовий або екологічно чистий пакет (сумку).

На звернення також відгукнулися гіпермаркет «Ашан» та мережа магазинів «Єва». Представники останньої компанії повідомили, що в цілому екоініціативу мережа підтримує, але менеджменту потрібно більше часу на підготовку для участі в акції.

Інші запорізькі супермаркети, зокрема, «Метро», «Епіцентр», «Нова лінія», «Сільпо», «Апельмон», «Брусничка», «Економ плюс» та «Варус» звернення активістів та пропозицію долучилися до заходу проігнорували.

Як повідомлялося раніше, акцію «Зелене місто Z: День без поліетилену» та челендж #стоппакет активно підтримують мешканці Запоріжжя. Люди у соціальних мережах діляться фотографіями своїх «пакетів з пакетами» та власним досвідом боротьби із засиллям пластику та поліетиленових пакетів.

Акція «Зелене місто Z»: День без поліетилену», ініційована ГО «Справжні дії», відбудеться в Запоріжжі у суботу, 25 травня. Мета акціїпривернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які в усьому світі визнані шкідливими й небезпечним для людей і довкілля.

В рамках інформаційної кампанії щодо заборони надмірного використання пластикових пакетів, ГО «Справжні дії» запустила у соціальних мережах челендж #стоппакет. Запоріжці фотографують свої «пакети з пакетами» та викладають фото на сторінці Громадської організації у Facebook з відповідним хештегом #стоппакет.

Фінал акції відбудеться біля  ТРК «City Mall» 25 травня з 10 до 12.00. Тут працюватиме агітаційний намет ГО «Справжні дії». Містяни, які підтримали акцію у соціальних мережах, зможуть обміняти у волонтерів ГО свої пакети з пакетами на стильні торби, виготовлені з екологічних матеріалів.

Зібрані у ході заходу пакети будуть вивезені та передані на одне з запорізьких підприємств для вторинної переробки, повідомила голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.  

Раніше активісти також зареєстрували е-петицію до Кабінету міністрів про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів. Наразі на підтримку звернення триває збір підписів.  Акція «Зелене місто Z: День без поліетилену» стала продовженням цієї ініціативи.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі