Ініціатива зі збереження та оновлення Парку Перемоги в Запоріжжі – своєчасна і правильна, - начальник облуправління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк

Говорити про осучаснення, розвиток та благоустрій Парку Перемоги можна буде лише тоді, коли він належатиме громаді міста Запоріжжя. І клопотання про надання йому статусу парка-памятки садово-паркового мистецтва місцевого значення – своєчасна та правильна ініціатива.

Таку позицію висловив начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк.

«Є громада, є влада міста, в центрі міста – гарний природний парк, де люблять відпочивати запоріжці. Але парку потрібен господар, який дбатиме про збереження зелених насаджень та розвиток парку, інвестуватиме у благоустрій. На сьогодні у держлісфонду, на балансі якого знаходиться парк, немає для цього ні коштів, ні повноважень», - зазначив посадовець.

При цьому, за словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, парк давно потребує оновлення: починаючи від пішохідних доріжок та облаштування зон відпочинку і закінчуючи реалізацією сучасних ландшафтних рішень в його оформленні.

Володимир Селюк повідомив, що вже розпочата процедура передання Парку Перемоги від ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» на баланс Запорізької міської ради. Але для остаточного ухвалення відповідного рішення Кабінетом міністрів потрібен час та тривалі узгоджувальні процедури.    

Нагадаємо, з ініціативою надати статус парка-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення запорізькому Парку Перемоги виступила Громадська організація «Справжні дії».

Із  відповідним клопотанням активісти організації звернулися до органів місцевої влади.

«За останні двадцять років у Запоріжжі не створено жодної заповідної території, натомість, кількість дерев постійно зменшується. Надання Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення дасть можливість зберегти лісові насадження в центрі Запоріжжя від вирубки під забудову, покращити догляд за парком і, головне, зберегти улюблене запоріжцями місце відпочинку у природному вигляді», - вважає голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

Тож громадська організація клопоче про оголошення території кварталів 7, 8 Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Перемоги», орієнтовною площею 51 га.

Парк Перемоги – найбільший парк міста, який був створений ще 1979 року. Він розташований в центрі Запоріжжя та займає територію понад 50 га. На сьогодні цей парк – одне з улюбленіших місць відпочинку запоріжців. Проте, його стан  викликає багато питань. На території є занедбані та засмічені ділянки, в неналежному стані пішохідні доріжки і тротуари, замало цікавих та зручних майданчиків для відпочинку дітей та дорослих. У проблемному стані знаходиться річка Суха Московка – водойма засмічена, в неї скидаються стічні води каналізації з навколишніх будинків та деяких підприємств.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі