Ініціатива ГО «Справжні дії» із захисту Парку Перемоги в Запоріжжі знаходить підтримку у депутатів

Осучаснення запорізького Парку Перемоги та надання йому статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення – гарна ініціатива. Однак, вона потребує попереднього опрацювання кваліфікованими спеціалістами для визначення фінансування.

Таку думку у коментарях виданню «Факти Запоріжжя» висловив ще один депутат Запорізької міської ради, член фракції «Солідарність» Андрій Согорін.

«Ініціатива зберегти та покращити стан Парку Перемоги, захистивши його статусом пам'ятки, є хорошою ідеєю. Однак, без узгодження із держорганами, міськрада не в змозі самостійно присвоїти паркові новий статус. Це затребує певного фінансування на його подальше утримання і не лише з міського бюджету, а й з обласного та державного. Тож, на мою думку, необхідно чітко розуміти фінансові потреби для реалізації ініціативи», - пояснив свою позицію Андрій Согорін.

Депутат також зазначив, що потрібно чітко визначити межі парку, а також на законодавчому рівні переконатися, що ніяке будівництво там не можливе.

Нагадаємо, наприкінці січня екоактивісти Громадської організації «Справжні дії» звернулися до органів місцевої влади із клопотанням щодо надання найбільшому у Запоріжжі Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Автором звернення стала голова організації Валерія Салтан. Запорізька облдержадміністрація схвалила відповідне клопотання.

Крім того, у клопотанні йдеться про необхідність передачі парку на баланс міста. Наразі парком опікується ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», яке не має ресурсів на його благоустрій. У той же час, реалізувати там будь-які проекти місто не може – бо це не його територія.

Минулої суботи у Парку Перемоги пройшла екоакція «Зелене місто Z», організована ГО «Справжні дії». У заході взяли участь понад 100 містян, які висадили нові дерева та прибрали сміття у парку та на прилеглій території.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі