Ініціатива актуальна, але кошти в бюджеті не передбачені, – депутати про новий статус для Парку Перемоги в Запоріжжі

Надання запорізькому Парку Перемоги статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення вимагає витрат, яких на сьогодні в бюджеті міста немає. Але ініціатива само по собі актуальна і може бути реалізована в подальшому, за умови перегляду бюджету.

Таку позицію висловила голова фракції «Самопоміч» в Запорізькій міській раді Дарія Трюхан, коментуючи ініціативу Громадської організації «Справжні дії».

«Пропозиція надати Парку Перемоги статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення вимагає витрат, які в даний час бюджетом міста Запоріжжя не передбачені. А прийняття статусу парка-пам'ятки без можливості матеріального забезпечення було б явним популізмом. Разом з тим, вважаємо дану ініціативу актуальною і такою, яка може бути реалізована в подальшому – в ході перегляду бюджету або прийняття бюджету на 2020 рік», - зауважила Дарія Трюхан.

У коментарі виданню «Факти Запоріжжя», депутат наголосила, що позиція очолюваної нею фракції в міськраді базується, насамперед, на можливості практичної реалізації тих чи інших починань. І, на превеликий жаль, незважаючи на бездефіцитність бюджету міста на 2019 рік, бюджет розвитку сьогодні рекордно низький - всього 700 млн грн., що приблизно в два рази менше бюджетів розвитку трьох останніх років.

Щодо сьогодення Парку Перемоги, то Дарія Трюхан нагадала, що в Запоріжжі у вересні минулого року була прийнята «Програма ревіталізації малих річок та інших водойм Запоріжжя на 2018-2028 роки», в рамках якої передбачено оновлення й річки Суха Московка.

Нагадаємо, з ініціативою надати статус парка-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення запорізькому Парку Перемоги виступила Громадська організація «Справжні дії». Із  відповідним клопотанням активісти організації звернулися до органів місцевої влади.

Голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан наголосила, що за останні двадцять років у Запоріжжі не створено жодної заповідної території, натомість, кількість дерев постійно зменшується. Тож надання Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення дасть можливість зберегти лісові насадження в центрі Запоріжжя від вирубки під забудову, покращити догляд за парком і, головне, зберегти улюблене запоріжцями місце відпочинку у природному вигляді.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі