Ідею про заборону використання поліетиленових пакетів на Запоріжжі підтримав нардеп Ігор Артюшенко

Народний депутат України Ігор Артюшенко підтримав ініціативу Громадської організації «Справжні дії» щодо заборони в Запоріжжі та інших містах області використання торгівельними мережами поліетиленових пакетів.

Таку позицію нардеп висловив у коментарі виданню «Факти Запоріжжя» щодо електронної петиції, яку було розміщено на сайті громадського об’єднання. Це звернення підтримали понад 2100 жителів області. І оскільки петиція набрала, відповідно до чинного законодавства, необхідну кількість голосів, її було спрямовано на розгляд депутатів Запорізької обласної та міської рад.

 «Мету петиції я цілковито підтримую, ідея актуальна. Вважаю, що час відмовитися від поліетилену настав, доцільніше приділити увагу продукції переробки паперової промисловості. Запоріжці переймаються проблемою – це головне. Тепер необхідно почути рішення місцевої ради та зіставити його доцільність із законодавством України. Переконаний, що такі питання замовчувати не можна. Досягти результату на національному рівні можливо лише через висвітлення проблеми на місцях, звертаючись до регіональних органів влади», - зазначив Ігор Артюшенко.

Коментуючи ініціативу, нардеп також наголосив, що чекати швидкого розв’язання проблеми не варто, потрібен час. Але відмова від пластику – загальноєвропейська тенденція, і для України доцільно взяти цей досвід  за приклад.  

«Наразі ми говоримо лише про ініціативу запорізьких екологів, які намагаються донести свої переконання до суспільства. Казати, що завтра, післязавтра або за півроку це стане реальністю – помилково. Пов'язано це із цілим рядом економічних та промислових питань, усі вони вимагають поступових рішень. Питання в іншому: чи готове наше суспільство та наша промисловість до таких змін? Час покаже», - підкреслив Ігор Артюшенко.

Нагадаємо, 18 січня поточного року на сайті ГО «Справжні дії» була розміщена електронна Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів.

Автором та ініціатором звернення є голова організації Валерія Салтан. У зверненні пропонується внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

Звернення підтримали 2101 людина, тож його було спрямовано на розгляд депутатів місцевих рад.

Також 28 січня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.


Довідка. Як борються із поліетиленом в інших країнах світу

Данія: у 1994 році введено податок на безкоштовну роздачу поліетиленових пакетів в торгових закладах, після чого його популярність знизилася на 90%.

Німеччина: утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.

Ірландія: вартість на поліетиленові пакети підвищили, після цього їх використання скоротилося на 94%.

США: у Сан-Франциско та на Гаваях повністю відмовилися від використання поліетиленових пакетів.

Сінгапур, Бангладеш, Тайвань, деякі штати Індії: з 2003 року введена повна заборона на використання поліетиленових пакетів  через численні випадки закупорки каналізації та перекриття річищ річок, які призвели до повеней.

Танзанія: штраф за виробництво, імпорт або продаж пластикових пакетів - 2000 доларів або рік в'язниці. Ввезення пластикових пакетів на

Занзібар: ввезення та використання поліетиленових пакетів категорично заборонено.

Австралія: з 2004 року на острові Кенгуру була введена заборона на поліетиленові пакети. До кінця 2008 року ініціатива розповсюдилась по всій країні.

Англія: з 2004 року випущені на ринок альтернативні біорозкладні пакети.

Латвія: введено податок на поліетиленові пакети, які використовуються в супермаркетах.

Фінляндія: в супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, з яких виготовляють нові вироби.

Китай: з 2008 року заборонено виробляти, продавати і використовувати поліетиленові пакети з товщиною плівки менше 0,025 мм.

Руанда: виробництво, продаж і ввезення в країну поліетиленових пакетів суворо заборонені.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі