Депутат міськради Ірина Костенко про заборону пластикових пакетів: «Це важливий крок для покращення екології»

Петиція про заборону використання поліетиленових пакетів, яку підтримали понад 2100 мешканців Запоріжжя, є важливим кроком для покращення екологічної ситуації у регіоні. Але проблема пластикових відходів потребує комплексного вирішення.

Таку позицію висловила депутат Запорізької міської ради, голови фракції «Батьківщина» Ірини Костенко.

«Ми самі є забруднювачами навколишнього середовища. Подивіться на усі ті звалища та пакети, які літають довкола. Згадаємо й ситуацію у Львові. На сьогодні петиція про заборону поліетиленових пакетів є першим кроком, ступивши яким ми збережемо нашу землю. Також необхідно вирішувати питання щодо подальшої переробки усіх пластикових відходів», - підкреслила пані Ірина в коментарі виданню «Факти Запоріжжя».

Депутат зазначила, що проблема забруднення довкілля є вкрай важливою для міста, а питання скорочення обсягів використання пластикових виробів та переробки відходів необхідно вирішувати комплексно.

«Я вважаю, що усі екологічні питання потребують масштабного вирішення, не менш, як на державному рівні. Проблема забрудненості є вкрай актуальною для Запорізького регіону, що негативно відображається на здоров'ї людей. Це (петиція про заборону пластикових пакетів – ред..) хороша ініціатива», - наголосила Ірина Борисівна.

Нагадаємо, 18 січня поточного року на сайті Громадської організації «Справжні дії» була розміщена електронна Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів.

Автором та ініціатором звернення є голова організації Валерія Салтан. У зверненні пропонується внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

Звернення підтримали 2101 людина, тож його було спрямовано на розгляд депутатів місцевих рад.

Також 28 січня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

Довідка: поліетиленові пакети винайшли у США у 1957 році. До 2002 року сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів становив 4-5 трлн. штук в рік. Зараз ці показники значно зросли.

За підрахунками Світового Фонду дикої природи, в океан щорічно скидається 6 млн. 300 тис. тонн пластику. Поліетилен є небезпечним не тільки для тварин, а й для людей. Доведено, що цей матеріал виділяє шкідливі речовини, які викликають тяжкі захворювання.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі