Будівництва у запорізькому Парку Перемоги апріорі бути не може, - секретар міськради Руслан Пидорич

Запоріжжя як промислове місто має низку екологічних проблем, які загострюються через брак та знищенні під забудову зелених зон, парків та скверів. За останні 20 років на території міста не було створено жодного нового парку, а ті, що є, переважно, не розвиваються за браком коштів.

Аби позитивно вплинути на ситуацію, місцеві екоактивісти з Громадської організації «Справжні дії» звернулися до місцевої влади із клопотанням надати найбільшому запорізькому Парку Перемоги статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Вони переконані, що це сприятиме збереженню парку від забудови та покращенню догляду за зеленими насадженнями, які зростають на території.

Ініціатива знайшла багато позитивних відгуків не лише серед містян та екологів, а й серед посадовців та депутатів.

Секретар Запорізької міської ради Руслан Пидорич прокоментував пропозицію активістів виданню «Факти Запоріжжя»,  зазначивши, що «ініціатива, загалом, непогана і має право на реалізацію».

Водночас, секретар міськради наголосив, що запорізькі парки Перемоги та Трудової Слави, відповідно до Генерального плану міста, належать до лісопаркових та озеленених зон загального користування.

«Тож, згідно з цільовим призначенням, будівництва на цих зелених територіях апріорі бути не може. Щодо вирубки дерев, то вона можлива або як санітарна, або під реконструкцію. Тому особисто я не бачу нагальності у присвоєнні парку нового статусу. Але ініціатива має право на існування», - додав Руслан Пидорич.

Нагадаємо, що запорізький Парк Перемоги займає площу у понад 50 га і наразі є найбільшим у місті. Створений у 1979 році, на сьогодні він потребує суттєвого осучаснення та оновлення.

Територія знаходиться на балансі ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», але у підприємства немає ресурсів для його розвитку. Водночас, оскільки парк не знаходиться у комунальній власності, фінансувати реконструкцію з міського бюджету теж немає можливості.

Нещодавно ГО «Справжні дії» звернулася до органів влади з клопотанням надати Парку Перемоги статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, і передати парк на баланс міста.

А вже цієї суботи, 6 квітня,  у Парку Перемоги відбудеться екологічна акція «Зелене місто Z», організована ГО «Справжні дії». Під час заходу планується висадити у парку нові дерева та прибрати територію.

Підтримати акцію можуть всі містяни, небайдужі до проблем довкілля та розвитку міста. Початок о 10.00.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі