25 травня – День без поліетилену у Запоріжжі: як долучаються містяни та маркети

Вже цієї суботи, 25 травня, в Запоріжжі відбудеться фінал акції «Зелене місто Z: День без поліетилену».

Мета акції та інформаційної кампанії привернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які в усьому світі визнані шкідливими й небезпечним для людей і довкілля.

Ініціатором заходу є Громадська організація «Справжні дії», яку очолює Валерія Салтан.

В рамках інформаційної кампанії по забороні надмірного використання пластикових пакетів, ГО «Справжні дії» запустила у соціальних мережах челендж #стоппакет. Запоріжці активно підтримують ініціативу, діляться фотографіями своїх «пакетів з пакетами» та власним досвідом боротьби із засиллям пластику та поліетиленових пакетів на сторінці організації у Facebook з відповідним хештегом #стоппакет. 

У день фіналу акції, 25 травня, з 10.00 до 12.00 на майданчику біля ТРК «City Mall» (вул. Запорізька 1б) працюватиме агітаційний намет ГО «Справжні дії». Запоріжці, які підтримали акцію у соціальних мережах, зможуть обміняти у волонтерів ГО свої пакети з пакетами на стильні торби, виготовлені з екологічних матеріалів.

Зібрані у ході заходу пакети будуть вивезені та передані на одне з запорізьких підприємств для вторинної переробки.  

Долучилися до акції також деякі запорізькі супермаркети та торговельні мережі.

ТРК «Сity Mall» надав майданчик для проведення фіналу акції та допомогу у вирішенні організаційних питань.

У гіпермаркеті «Ашан» повідомили, що в рамках Дня без поліетилену у відділах «овочі-фрукти», «товари на вагу» та «хлібобулочні вироби» одноразові рукавички замінені на щипці та лопатки, а пакети-маєчки замінені на паперові з вторинної сировини.

Крім того, у «Ашані» на касах прибрали безкоштовні пакети-маєчки, з продажу вилучені та замінені на паперові з вторсировини пластикові пакети на 5, 7, 10 кг, покупцям пропонуються багаторазові торби. У магазині розміщені інформаційні афіші для клієнтів.

В магазинах мережі «АТБ-маркет» 25 травня кожному покупцю при здійсненні покупок буде надано вибір – придбати поліетиленовий або екологічно чистий пакет (сумку).

Проте, зазначають організатори, інші запорізькі супермаркети пропозицію підтримати захід у будь-якому зручного для них форматі та бодай на один день обмежити використання у комерційних цілях пластикових пакетів проігнорували. Зокрема йдеться про наступні мережі та маркети: «Метро», «Епіцентр», «Нова лінія», «Сільпо», «Апельмон», «Брусничка», «Економ плюс» та «Варус».

Нагадаємо, активісти організації раніше також зареєстрували електронну петицію до Кабінету міністрів про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів. Наразі на підтримку звернення триває збір підписів.  Акція «Зелене місто Z: День без поліетилену» стала продовженням цієї ініціативи.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі